"nasza Chomiczówka" - forum

Wiele jest takich miejsc, ale Chomiczówka - tylko jedna...

Niezalogowany użytkownik.

#1 2006-03-15 21:22:11

Wspomnienia
Gość

1978/79

Patrzę na zdjęcia z Chomiczówki w 1972 roku. To było rok po tym jak się urodziłam.
O tym że jest jakaś Chomiczówka nie miałam wtedy pojęcia.
W 15 pietrowym "drapaczu chmur" przy Conrada, zamieszkałam dopiero gdy miałam 7 lat.
Nie było chodników, ani trawników.
Żeby dojść do przystanku 116 i Jotki  nie tonąc w błocie, trzeba było skakać po pojedyńczych płytach chodnikowych, cegłach i deskach.
Podwórka wcale nie było. Fajna była tylko górka.
W roku szkolnym 1978/1979 chodzę do "osiemdziesiątki", do klasy I "d", bo to chyba jakiś wyż demograficzny, a może zbyt duże osiedle jak na jedną szkołę. "stoszóstki"  jeszcze nie wybudowali.

#2 2006-03-16 11:23:22

DaMa
New member

Re: 1978/79

Najbliższy sklep spożywczy i apteka były na Reymonta - przez kilka lat nie było pawilonu na Nerudy. Pawilonów na Conrada też nie było, ani bazarku. W tamtych latach prawie wcale nie było bazarków bo były "be": uważane były za rozsadnictwo spekulacji i niskiej jakości produktów.
Pzychodnia dla dzieci zdrowych i chorych była na Kleczewskiej dokąd szło się najpierw paręset metrów do Wólczyńskiej, aby może podjechać ten jeden przystanek jakimś autobusem, który kursował losowo bo nie były znane rozkłady jazdy a już na pewno nie było ich pod ręką na sieci... a potem przejść Kleczewską drugie paręset metrów od Żeromskiego do przychodni.
Ale i tak Chomiczówka była bosko położona i zawsze cieszyłam się że nie zamieszkałam na Ursynowie. Miałam od początku kilka  autobusów i tramwajów jeżdżących do Centrum.

Za to teraz nie mam tramwaju do żadnej fajnej stacji metra i jak są korki to do metra trudno sie dojeżdża sad

#3 2006-06-11 14:56:00

tubylec
Gość

Re: 1978/79

Ja rozpocząłem w tym roku edukację w klasie 1g :-)  też w szkole nr 80. To naprawdę był wyż demograficzny. Jeśli chodzi o sklepy, to na początku był blaszak mniej więcej w miejscu obecnych bloków "piętnastek" u zbiegu ulic Bogusławskiego i Kwitnacej.

Stopka forum